Explore a wide selection of verified used Jetour X90 Plus 2023 for sale in UAE. Buy and sell used Jetour X90 Plus 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Jetour X90 Plus
Looking for the perfect used Jetour X90 Plus 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Jetour X90 Plus 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Jetour X90 Plus 2023 starting at an average price of 67,990 AED. Each of our X90 Plus 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right X90 Plus 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Jetour X90 Plus 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 67,990 - AED 67,990 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 197BHP |
| Torque | 390Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 11Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4858mm |
| Width | 1925mm |
| Height | 1780mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 510L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Jetour X90 Plus 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used Jetour X90 Plus 2023 in UAE is AED 67,990.