-
-
-
$14,800 FeaturedUsed Mazda 6 2023Used Mazda 6 2023 FeaturedMazda 6 2.5L S Mazda 6 - 2.5 L - 2023 - GCC - Accident-Free -Low mileage- In Excellent Condition -
Explore a wide selection of verified used Mazda 6 2023 for sale in UAE. Buy and sell used Mazda 6 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mazda 6
| Mazda 6 2023 trims | Price* |
|---|---|
| 6 S 2.5L (184 HP) 2023 | AED 54,999 |
| 6 V 2.5L (184 HP) 2023 | AED 58,000 |
| 6 Std 2.0L 2023 | AED 54,000 |
| 6 S 2.5L (180 HP) 2023 | AED 49,999 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mazda 6 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mazda 6 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 4 listings of Mazda 6 2023 starting at an average price of 49,999 AED. Each of our 6 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 6 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mazda 6 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 49,999 - AED 54,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 185 BHP |
| Torque | 250 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 12 Km/L - 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 62 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4850 mm - 4870 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1450 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 419 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.5 sec - 9 sec |
| Top Speed | 210 km/h - 220 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 4 used Mazda 6 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used Mazda 6 2023 in UAE is AED 49,999.