Explore a wide selection of verified used Mazda CX-9 2023 for sale in UAE. Buy and sell used Mazda CX-9 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mazda CX-9
| Mazda CX-9 2023 trims | Price* |
|---|---|
| CX-9 GT 2.5L (230 HP) 2023 | AED 94,900 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mazda CX-9 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mazda CX-9 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mazda CX-9 2023 starting at an average price of 67,000 AED. Each of our CX-9 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CX-9 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mazda CX-9 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 67,000 - AED 67,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 230 BHP |
| Torque | 420 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 11.8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 74 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5075 mm |
| Width | 1969 mm |
| Height | 1716 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 407 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.4 sec |
| Top Speed | 210 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mazda CX-9 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used Mazda CX-9 2023 in UAE is AED 67,000.