Explore a wide selection of verified used Nissan XTerra 2014 for sale in UAE. Buy and sell used Nissan XTerra 2014 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan XTerra
| Nissan XTerra 2014 trims | Price* |
|---|---|
| XTerra SE 4.0L 2014 | AED 24,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Nissan XTerra 2014 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan XTerra 2014 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan XTerra 2014 starting at an average price of 24,000 AED. Each of our XTerra 2014 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right XTerra 2014 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan XTerra 2014 for you, across UAE.
| Price | AED 24,000 - AED 24,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 165 BHP |
| Torque | 241 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 11 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 78 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4900 mm |
| Width | 1865 mm |
| Height | 1865 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 653 L - 657 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & Four Wheel Drive |
There are 1 used Nissan XTerra 2014 available for sale in UAE.
The starting price of used Nissan XTerra 2014 in UAE is AED 24,000.