-
-
Highly Responsive
$7,700New Mitsubishi Mirage 2024Mitsubishi Mirage Very Clean Car-
Highly Responsive
-
Explore a wide selection of verified new Mitsubishi Mirage 2024 for sale in Dubai. Buy and sell new Mitsubishi Mirage 2024 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mitsubishi Mirage
Looking for the perfect new Mitsubishi Mirage 2024 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mitsubishi Mirage 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mitsubishi Mirage 2024 starting at an average price of 28,000 AED. Each of our Mirage 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Mirage 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mitsubishi Mirage 2024 for you, across Dubai.
| Price | AED 28,000 - AED 28,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 77BHP |
| Torque | 100Nm |
| Engine capacity | 1.2L |
| Mileage | 21Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 35L |
| Cylinders | 3 Cylinders |
| Length | 3780mm |
| Width | 1665mm |
| Height | 1500mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 235L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 13.9sec |
| Top Speed | 167km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 new Mitsubishi Mirage 2024 available for sale in Dubai.
The starting price of new Mitsubishi Mirage 2024 in Dubai is AED 28,000.