-
$15,100 PremiumUsed GAC Empow 2023Used GAC Empow 2023 PremiumGAC Empow GCC | GAC EMPOW | AED 1,050 monthly with 0% Downpayment | V4 1.5L turbocharged 177 Hp | Ref#P3087977
Explore a wide selection of verified used GAC Empow 2023 for sale in Dubai. Buy and sell used GAC Empow 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
GAC Empow
| GAC Empow 2023 trims | Price* |
|---|---|
| Empow 1.5T GE 2023 | AED 62,900 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used GAC Empow 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned GAC Empow 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of GAC Empow 2023 starting at an average price of 54,999 AED. Each of our Empow 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Empow 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand GAC Empow 2023 for you, across Dubai.
| Price | AED 54,999 - AED 54,999 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 170 BHP - 1497 BHP |
| Torque | 250 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4700 mm |
| Width | 1850 mm |
| Height | 1432 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 480 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used GAC Empow 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of used GAC Empow 2023 in Dubai is AED 54,999.