Explore a wide selection of verified used Infiniti JX35 2013 for sale in Dubai. Buy and sell used Infiniti JX35 2013 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Infiniti JX35
| Infiniti JX35 2013 trims | Price* |
|---|---|
| JX35 Luxury 3.5L 2013 | AED 20,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Infiniti JX35 2013 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Infiniti JX35 2013 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Infiniti JX35 2013 starting at an average price of 20,000 AED. Each of our JX35 2013 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right JX35 2013 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Infiniti JX35 2013 for you, across Dubai.
| Price | AED 20,000 - AED 20,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 265BHP |
| Torque | 336Nm |
| Engine capacity | 3.5L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 74L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4989mm |
| Width | 1960mm |
| Height | 1742mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 550L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8sec |
| Top Speed | 220km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Infiniti JX35 2013 available for sale in Dubai.
The starting price of used Infiniti JX35 2013 in Dubai is AED 20,000.