Explore a wide selection of verified used Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 for sale in Dubai. Buy and sell used Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes-Benz SL-Class
Looking for the perfect used Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 starting at an average price of 74,000 AED. Each of our SL 55 AMG 2002 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right SL 55 AMG 2002 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 for you, across Dubai.
| Price | AED 74,000 - AED 74,000 |
| Body Type | Convertible |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 350BHP |
| Torque | 550Nm |
| Engine capacity | |
| Mileage | 9Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 70L |
| Length | 4705mm |
| Width | 1915mm |
| Height | 1315mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 available for sale in Dubai.
The starting price of used Mercedes-Benz SL 55 AMG 2002 in Dubai is AED 74,000.