Explore a wide selection of verified new Lexus IS300 2025 for sale in Sharjah. Buy and sell new Lexus IS300 2025 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus IS300
Looking for the perfect new Lexus IS300 2025 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus IS300 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lexus IS300 2025 starting at an average price of 168,000 AED. Each of our IS300 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right IS300 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus IS300 2025 for you, across Sharjah.
| Price | AED 168,000 - AED 168,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 241BHP |
| Torque | 350Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 11Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4665mm |
| Width | 1810mm |
| Height | 1430mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 480L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 new Lexus IS300 2025 available for sale in Sharjah.
The starting price of new Lexus IS300 2025 in Sharjah is AED 168,000.