Explore a wide selection of verified new ROX 01 2026 for sale in Sharjah. Buy and sell new ROX 01 2026 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
ROX 01
| ROX 01 2026 trims | Price* |
|---|---|
| 01 VIP 2026 | AED 219,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new ROX 01 2026 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned ROX 01 2026 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of ROX 01 2026 starting at an average price of 190,000 AED. Each of our 01 2026 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 01 2026 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand ROX 01 2026 for you, across Sharjah.
| Price | AED 190,000 - AED 190,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 500BHP |
| Torque | 740Nm |
| Engine capacity | 1.5L |
| Mileage | |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 5050mm |
| Width | 1980mm |
| Height | 1869mm |
| Seating capacity | 6 seater |
| Boot Space | 545L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.2sec |
| Top Speed | 220km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new ROX 01 2026 available for sale in Sharjah.
The starting price of new ROX 01 2026 in Sharjah is AED 190,000.