-
$17,000Used Mitsubishi Eclipse Cross 2025Used Mitsubishi Eclipse Cross 2025Mitsubishi Eclipse Cross GLS MIDLINE Mitsubishi Eclipse Cross | 1.6 L | 2025 | GCC | Accident-Free | In Excellent Condition |
Explore a wide selection of verified used Mitsubishi Eclipse Cross 2025 for sale in Sharjah. Buy and sell used Mitsubishi Eclipse Cross 2025 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mitsubishi Eclipse Cross
Looking for the perfect used Mitsubishi Eclipse Cross 2025 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mitsubishi Eclipse Cross 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mitsubishi Eclipse Cross 2025 starting at an average price of 61,999. Each of our Eclipse Cross 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Eclipse Cross 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mitsubishi Eclipse Cross 2025 for you, across Sharjah.
| Price | 61,999 - 61,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 147BHP |
| Torque | 250Nm |
| Engine capacity | 1.5L |
| Mileage | 11Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 63L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4547mm |
| Width | 1805mm |
| Height | 1685mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 657L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9.3sec |
| Top Speed | 180km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Mitsubishi Eclipse Cross 2025 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Mitsubishi Eclipse Cross 2025 in Sharjah is 61,999.