-
$23,300Used Nissan XTrail 2024Used Nissan XTrail 2024Nissan XTrail SL 2.5L (169 HP) نيسان اكس تريل SL 2.5L (169 HP 2024 خليجي ميد اوبشن بحالة ممتازة
Explore a wide selection of verified used Nissan XTrail 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Nissan XTrail 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan XTrail
| Nissan XTrail 2024 trims | Price* |
|---|---|
| XTrail SL 2.5L (169 HP) 2024 | AED 85,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Nissan XTrail 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan XTrail 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan XTrail 2024 starting at an average price of 85,000 AED. Each of our XTrail 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right XTrail 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan XTrail 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 85,000 - AED 85,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 181 BHP |
| Torque | 244 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 11 Km/L - 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L - 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4680 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1725 mm - 1730 mm |
| Seating capacity | 5 - 7 seater |
| Boot Space | 135 L - 550 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10 sec - 11 sec |
| Top Speed | 170 km/h - 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Nissan XTrail 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Nissan XTrail 2024 in Sharjah is AED 85,000.