-
-
Warranty
$13,300Used Nissan XTrail 2021Used Nissan XTrail 2021Nissan XTrail S 2.5L (169 HP) FWD (5 Seater)-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Nissan XTrail 2021 for sale in Sharjah. Buy and sell used Nissan XTrail 2021 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan XTrail
| Nissan XTrail 2021 trims | Price* |
|---|---|
| XTrail S 2.5L (169 HP) FWD (5 Seater) 2021 | AED 48,500 |
| XTrail S 2.5L (169 HP) FWD (7 Seater) 2021 | AED 55,000 |
| XTrail S 2.5L (181 HP) AWD 2021 | AED 54,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Nissan XTrail 2021 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan XTrail 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan XTrail 2021 starting at an average price of 48,500 AED. Each of our XTrail 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right XTrail 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan XTrail 2021 for you, across Sharjah.
| Price | AED 48,500 - AED 48,500 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 181 BHP |
| Torque | 244 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 11 Km/L - 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L - 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4680 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1725 mm - 1730 mm |
| Seating capacity | 5 - 7 seater |
| Boot Space | 135 L - 550 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10 sec - 11 sec |
| Top Speed | 170 km/h - 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Nissan XTrail 2021 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Nissan XTrail 2021 in Sharjah is AED 48,500.