Explore a wide selection of verified new Riddara RD6 2025 for sale in UAE. Buy and sell new Riddara RD6 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Riddara RD6
Looking for the perfect new Riddara RD6 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Riddara RD6 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Riddara RD6 2025 starting at an average price of 0 AED. Each of our RD6 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right RD6 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Riddara RD6 2025 for you, across UAE.
| Price | AED 0 - AED 0 |
| Body Type | Pick Up Truck |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 422 BHP |
| Torque | 585 Nm |
| Battery size | 73 kWh - 86 kWh |
| Battery Range | 420 km - 455 km |
| Length | 5260 mm |
| Width | 1900 mm |
| Height | 1865 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 1200 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.5 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive |
There are 1 new Riddara RD6 2025 available for sale in UAE.
The starting price of new Riddara RD6 2025 in UAE is TBD.