-
$7,900 FeaturedUsed Infiniti QX60 2017Used Infiniti QX60 2017 FeaturedInfiniti QX60 LUXURY | Monthly 1000/- | 0% DP | Sunroof | Memory Seats | Fog Lights | # 26256
Explore a wide selection of verified used Infiniti QX60 2017 for sale in UAE. Buy and sell used Infiniti QX60 2017 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Infiniti QX60
Looking for the perfect used Infiniti QX60 2017 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Infiniti QX60 2017 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Infiniti QX60 2017 starting at an average price of 29,000. Each of our QX60 2017 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right QX60 2017 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Infiniti QX60 2017 for you, across UAE.
| Price | 29,000 - 29,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 279 BHP |
| Torque | 350 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 70 L - 73 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5033 mm |
| Width | 1981 mm |
| Height | 1770 mm |
| Seating capacity | 6 - 7 seater |
| Boot Space | 192 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.9 sec |
| Top Speed | 250 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Infiniti QX60 2017 available for sale in UAE.
The starting price of used Infiniti QX60 2017 in UAE is 29,000.