Explore a wide selection of verified used Mazda CX-3 2018 for sale in UAE. Buy and sell used Mazda CX-3 2018 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mazda CX-3
Looking for the perfect used Mazda CX-3 2018 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mazda CX-3 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mazda CX-3 2018 starting at an average price of 28,500 AED. Each of our CX-3 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CX-3 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mazda CX-3 2018 for you, across UAE.
| Price | AED 28,500 - AED 28,500 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 148BHP |
| Torque | 192Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 13Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 48L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4275mm |
| Width | 1765mm |
| Height | 1535mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 240L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.3sec |
| Top Speed | 190km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mazda CX-3 2018 available for sale in UAE.
The starting price of used Mazda CX-3 2018 in UAE is AED 28,500.