-
$17,800 FeaturedUsed Mercedes-Benz GLB 250 2019Used Mercedes-Benz GLB 250 2019 FeaturedMercedes-Benz GLB 250 4MATIC 2.0L (221 HP)
Explore a wide selection of verified used Mercedes-Benz GLB 250 2019 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes-Benz GLB 250 2019 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes-Benz GLB
| Mercedes-Benz GLB 250 2019 trims | Price* |
|---|---|
| GLB 250 4MATIC 2.0L (221 HP) 2019 | AED 65,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Mercedes-Benz GLB 250 2019 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes-Benz GLB 250 2019 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes-Benz GLB 250 2019 starting at an average price of 65,000 AED. Each of our GLB 250 2019 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GLB 250 2019 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes-Benz GLB 250 2019 for you, across UAE.
| Price | AED 65,000 - AED 65,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 224BHP |
| Torque | 350Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 60L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4634mm |
| Width | 2020mm |
| Height | 1658mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 535L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12sec |
| Top Speed | 240km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes-Benz GLB 250 2019 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes-Benz GLB 250 2019 in UAE is AED 65,000.