-
-
Warranty
$21,800 FeaturedUsed Jaguar XF 2020Used Jaguar XF 2020 FeaturedJaguar XF Jaguar XF 2020 GCC specs | Warranty for 1,249.00 AED monthly-
Warranty
-
-
Explore a wide selection of verified used Jaguar XF 2020 for sale in Dubai. Buy and sell used Jaguar XF 2020 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Jaguar XF
| Jaguar XF 2020 trims | Price* |
|---|---|
| XF Luxury 3.0L 2020 | 39,900 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Jaguar XF 2020 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Jaguar XF 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Jaguar XF 2020 starting at an average price of 69,000. Each of our XF 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right XF 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Jaguar XF 2020 for you, across Dubai.
| Price | 69,000 - 79,750 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 300BHP |
| Torque | 400Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 74L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4954mm |
| Width | 2091mm |
| Height | 1457mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 540L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.1sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 used Jaguar XF 2020 available for sale in Dubai.
The starting price of used Jaguar XF 2020 in Dubai is 69,000.