-
-
$18,100Used Nissan X Terra 2021Used Nissan X Terra 2021Nissan X Terra TITANIUM 2WD - GCC - ACCIDENTS FREE
Explore a wide selection of verified used Nissan X Terra 2021 for sale in Sharjah. Buy and sell used Nissan X Terra 2021 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan X Terra
Looking for the perfect used Nissan X Terra 2021 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan X Terra 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Nissan X Terra 2021 starting at an average price of 58,999. Each of our X Terra 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right X Terra 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan X Terra 2021 for you, across Sharjah.
| Price | 58,999 - 66,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 165 BHP |
| Torque | 241 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 11 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 78 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4900 mm |
| Width | 1865 mm |
| Height | 1865 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 653 L - 657 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 11 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & Four Wheel Drive |
There are 2 used Nissan X Terra 2021 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Nissan X Terra 2021 in Sharjah is 58,999.