-
$58,900New Ford Mustang 2025New Ford Mustang 2025Ford Mustang GT Premium 5.0L (435 HP) Coupe A/T Naturally Aspirated V8-Al Tayer Warranty Until 2030-Sports Exhaus
Explore a wide selection of verified new Ford Mustang 2025 for sale in UAE. Buy and sell new Ford Mustang 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ford Mustang
| Ford Mustang 2025 trims | Price* |
|---|---|
| Mustang GT Premium 5.0L (435 HP) Coupe A/T 2025 | AED 214,999 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Ford Mustang 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ford Mustang 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ford Mustang 2025 starting at an average price of 214,999 AED. Each of our Mustang 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Mustang 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ford Mustang 2025 for you, across UAE.
| Price | AED 214,999 - AED 214,999 |
| Body Type | Coupe , Convertible |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 486 BHP - 500 BHP |
| Torque | 567 Nm |
| Engine capacity | 5 L |
| Mileage | 6 Km/L - 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 61 L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4784 mm |
| Width | 2080 mm |
| Height | 1391 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 383 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.1 sec - 4.3 sec |
| Top Speed | 250 km/h - 280 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 new Ford Mustang 2025 available for sale in UAE.
The starting price of new Ford Mustang 2025 in UAE is AED 214,999.