-
$27,400Used Ford Mustang 2025Used Ford Mustang 2025Ford Mustang EcoBoost 2.3L Coupe A/T | Monthly 1600/- | 0% DP | Digital Cluster | # 15634
Explore a wide selection of verified used Ford Mustang 2025 for sale in UAE. Buy and sell used Ford Mustang 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ford Mustang
| Ford Mustang 2025 trims | Price* |
|---|---|
| Mustang GT Premium 5.0L (435 HP) Coupe A/T 2025 | 214,999 |
| Mustang DARK HORSE 5.0 (500HP) A/T 2025 | 265,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Ford Mustang 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ford Mustang 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ford Mustang 2025 starting at an average price of 99,900. Each of our Mustang 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Mustang 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ford Mustang 2025 for you, across UAE.
| Price | 99,900 - 99,900 |
| Body Type | Coupe , Convertible |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 486 BHP - 500 BHP |
| Torque | 567 Nm |
| Engine capacity | 5 L |
| Mileage | 6 Km/L - 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 61 L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4784 mm |
| Width | 2080 mm |
| Height | 1391 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 383 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.1 sec - 4.3 sec |
| Top Speed | 250 km/h - 280 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Ford Mustang 2025 available for sale in UAE.
The starting price of used Ford Mustang 2025 in UAE is 99,900.