-
$217,800New Porsche 718 Cayman 2024New Porsche 718 Cayman 2024Porsche 718 Cayman GT4 RS 4.0L (493 HP) A/T Brand New-GCC-Weissach Package-Porsche warranty Until 04/2028
Explore a wide selection of verified new Porsche 718 Cayman 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Porsche 718 Cayman 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Porsche 718 Cayman
Looking for the perfect new Porsche 718 Cayman 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Porsche 718 Cayman 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Porsche 718 Cayman 2024 starting at an average price of 794,999. Each of our 718 Cayman 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 718 Cayman 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Porsche 718 Cayman 2024 for you, across UAE.
| Price | 794,999 - 794,999 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 295 BHP - 493 BHP |
| Torque | 380 Nm - 450 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 4 L |
| Mileage | 8 Km/L - 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 54 L |
| Cylinders | 4 & 6 Cylinders |
| Length | 4379 mm - 4456 mm |
| Width | 1994 mm |
| Height | 1267 mm - 1295 mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 274 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.4 sec - 5.1 sec |
| Top Speed | 275 km/h - 315 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 new Porsche 718 Cayman 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Porsche 718 Cayman 2024 in UAE is 794,999.