-
$13,400Used Bentley Flying Spur 2007Used Bentley Flying Spur 2007Bentley Flying Spur EXCELLENT DEAL for our Bentley Flying Spur V12 ( 2007 Model ) in Orange Color GCC Specs
Explore a wide selection of verified used Bentley Flying Spur 2007 for sale in UAE. Buy and sell used Bentley Flying Spur 2007 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Bentley Flying Spur
Looking for the perfect used Bentley Flying Spur 2007 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Bentley Flying Spur 2007 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Bentley Flying Spur 2007 starting at an average price of 49,000 AED. Each of our Flying Spur 2007 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Flying Spur 2007 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Bentley Flying Spur 2007 for you, across UAE.
| Price | AED 49,000 - AED 49,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 536 BHP - 626 BHP |
| Torque | 750 Nm - 900 Nm |
| Engine capacity | 2.9 L - 6 L |
| Mileage | 7.5 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 80 L - 98 L |
| Cylinders | 8, 6 & 12 Cylinders |
| Length | 5316 mm |
| Width | 2013 mm |
| Height | 1483 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 420 L - 442 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.8 sec - 4.3 sec |
| Top Speed | 285 km/h - 333 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Bentley Flying Spur 2007 available for sale in UAE.
The starting price of used Bentley Flying Spur 2007 in UAE is AED 49,000.