-
$16,200 FeaturedUsed GMC Yukon 2016Used GMC Yukon 2016 FeaturedGMC Yukon Denali 6.2L (8 Seater) AUTOMATIC SUDE STEPS / RADAR / BLIND SPOTS / REAR SCREEN / SUPER CLEAN -
-
-
Explore a wide selection of verified used GMC Yukon 2016 for sale in UAE. Buy and sell used GMC Yukon 2016 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
GMC Yukon
| GMC Yukon 2016 trims | Price* |
|---|---|
| Yukon Denali 6.2L (8 Seater) 2016 | 79,000 |
| Yukon SLE 5.3L 4WD (8 Seater) 2016 | 63,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used GMC Yukon 2016 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned GMC Yukon 2016 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 4 listings of GMC Yukon 2016 starting at an average price of 53,000. Each of our Yukon 2016 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Yukon 2016 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand GMC Yukon 2016 for you, across UAE.
| Price | 53,000 - 75,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 355 BHP - 420 BHP |
| Torque | 520 Nm |
| Engine capacity | 5.3 L |
| Mileage | 6 Km/L - 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 91 L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 5334 mm |
| Width | 2057 mm |
| Height | 1943 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 91L |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 4 used GMC Yukon 2016 available for sale in UAE.
The starting price of used GMC Yukon 2016 in UAE is 53,000.