-
$16,400 PremiumUsed Mercedes Benz E300 2015Used Mercedes Benz E300 2015 PremiumMercedes Benz E300 mercedes benz
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz E300 2015 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz E300 2015 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz E-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz E300 2015 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz E300 2015 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz E300 2015 starting at an average price of 60,000. Each of our E300 2015 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right E300 2015 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz E300 2015 for you, across UAE.
| Price | 60,000 - 60,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 285BHP |
| Torque | 420Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4949mm |
| Width | 1880mm |
| Height | 1480mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 540L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.5sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz E300 2015 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz E300 2015 in UAE is 60,000.