-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Right Hand
Used Nissan Patrol 2020
Used Nissan Patrol 2020Nissan Patrol LE Platinum City Full option clean car (Export only)- Right Hand
-
Explore a wide selection of verified used Nissan Patrol 2020 for sale in UAE. Buy and sell used Nissan Patrol 2020 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Patrol
| Nissan Patrol 2020 trims | Price* |
|---|---|
| Patrol SE Titanium 4.0L 2020 | AED 159,000 |
| Patrol XE 4.0L 2020 | AED 98,000 |
| Patrol SE Platinum City 4.0L 2020 | AED 135,000 |
| Patrol SE 4.0L 2020 | AED 100,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Nissan Patrol 2020 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Patrol 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 12 listings of Nissan Patrol 2020 starting at an average price of 88,400 AED. Each of our Patrol 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Patrol 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Patrol 2020 for you, across UAE.
| Price | AED 84,000 - AED 135,000 |
| Body Type | SUV/Crossover , Van |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 316 BHP - 495 BHP |
| Torque | 386 Nm - 700 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L - 3.8 L |
| Mileage | 6 Km/L - 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 97 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5295 mm - 5350 mm |
| Width | 2030 mm - 2350 mm |
| Height | 1945 mm - 1955 mm |
| Seating capacity | 7 - 8 seater |
| Boot Space | 550 L - 836 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6 sec - 7.5 sec |
| Top Speed | 240 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 12 used Nissan Patrol 2020 available for sale in UAE.
The starting price of used Nissan Patrol 2020 in UAE is AED 88,400.