-
- Right Hand
Used Toyota Hiace 2000
Used Toyota Hiace 2000Toyota Hiace TOYOTA HIACE VAN RHD 2000 MODEL 3.0 L DIESEL AUTOMATIC(PM02207) (Export only)- Right Hand
Explore a wide selection of verified used Toyota Hiace 2000 for sale in UAE. Buy and sell used Toyota Hiace 2000 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Hiace
Looking for the perfect used Toyota Hiace 2000 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Hiace 2000 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota Hiace 2000 starting at an average price of 0 AED. Each of our Hiace 2000 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Hiace 2000 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Hiace 2000 for you, across UAE.
| Price | AED 0 - AED 0 |
| Body Type | Van |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 277 BHP |
| Torque | 345 Nm - 360 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65 L - 70 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5265 mm - 5915 mm |
| Width | 1950 mm |
| Height | 1990 mm - 2280 mm |
| Seating capacity | 3 - 13 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 17 sec |
| Top Speed | 160 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Toyota Hiace 2000 available for sale in UAE.
The starting price of used Toyota Hiace 2000 in UAE is TBD.