-
$94,000New Mercedes Benz GLS450 2023New Mercedes Benz GLS450 2023Mercedes Benz GLS450 ( Only For Export ) 2023 Mercedes-Benz GLS 450 4MATIC 3.0T EQ Boost BRAND NEW
Explore a wide selection of verified new Mercedes Benz GLS450 2023 for sale in Dubai. Buy and sell new Mercedes Benz GLS450 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz GLS
| Mercedes Benz GLS450 2023 trims | Price* |
|---|---|
| GLS450 4MATIC 2023 | AED 435,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Mercedes Benz GLS450 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz GLS450 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz GLS450 2023 starting at an average price of 344,999 AED. Each of our GLS450 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GLS450 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz GLS450 2023 for you, across Dubai.
| Price | AED 344,999 - AED 344,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 375BHP |
| Torque | 500Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 7Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 90L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5207mm |
| Width | 2030mm |
| Height | 1850mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 493L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Mercedes Benz GLS450 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of new Mercedes Benz GLS450 2023 in Dubai is AED 344,999.