Explore a wide selection of verified new Nissan Armada 2026 for sale in Dubai. Buy and sell new Nissan Armada 2026 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Armada
Looking for the perfect new Nissan Armada 2026 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Armada 2026 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Nissan Armada 2026 starting at an average price of 335,000 AED. Each of our Armada 2026 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Armada 2026 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Armada 2026 for you, across Dubai.
| Price | AED 335,000 - AED 337,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Diesel |
| Horsepower | 360BHP |
| Torque | 584Nm |
| Engine capacity | 5.6L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 105L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 5255mm |
| Width | 2001mm |
| Height | 1976mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 566L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8sec |
| Top Speed | 240km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 new Nissan Armada 2026 available for sale in Dubai.
The starting price of new Nissan Armada 2026 in Dubai is AED 335,000.