-
$132,900 FeaturedUsed Bentley Continental GT 2021Used Bentley Continental GT 2021 FeaturedBentley Continental GT 4.0T V8
Explore a wide selection of verified used Bentley Continental GT 2021 for sale in Dubai. Buy and sell used Bentley Continental GT 2021 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Bentley Continental GT
Looking for the perfect used Bentley Continental GT 2021 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Bentley Continental GT 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Bentley Continental GT 2021 starting at an average price of 485,000. Each of our Continental GT 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Continental GT 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Bentley Continental GT 2021 for you, across Dubai.
| Price | 485,000 - 485,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 771BHP |
| Torque | 1000Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 90L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4895mm |
| Width | 2187mm |
| Height | 1397mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 356L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.2sec |
| Top Speed | 340km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Bentley Continental GT 2021 available for sale in Dubai.
The starting price of used Bentley Continental GT 2021 in Dubai is 485,000.