-
-
Warranty
$35,300 FeaturedNew Infiniti QX50 2024New Infiniti QX50 2024 FeaturedInfiniti QX50 Luxe Style 2.0L 2024 Infiniti QX50 ,Warranty ,Brand New ,GCC-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Infiniti QX50 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Infiniti QX50 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Infiniti QX50
| Infiniti QX50 2024 trims | Price* |
|---|---|
| QX50 Luxury 2.0L RWD 2024 | 96,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Infiniti QX50 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Infiniti QX50 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Infiniti QX50 2024 starting at an average price of 129,000. Each of our QX50 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right QX50 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Infiniti QX50 2024 for you, across UAE.
| Price | 129,000 - 129,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 268 BHP |
| Torque | 380 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4700 mm |
| Width | 1903 mm |
| Height | 1678 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 880 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.9 sec |
| Top Speed | 230 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Infiniti QX50 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Infiniti QX50 2024 in UAE is 129,000.