Explore a wide selection of verified new Infiniti QX55 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Infiniti QX55 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Infiniti QX55
| Infiniti QX55 2024 trims | Price* |
|---|---|
| QX55 2.0T Luxe (AWD) 2024 | AED 149,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Infiniti QX55 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Infiniti QX55 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Infiniti QX55 2024 starting at an average price of 145,000 AED. Each of our QX55 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right QX55 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Infiniti QX55 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 112,699 - AED 167,750 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 268 BHP |
| Torque | 380 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4732 mm |
| Width | 1902.3 mm - 1903 mm |
| Height | 1621 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 762 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6.8 sec |
| Top Speed | 230 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 new Infiniti QX55 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Infiniti QX55 2024 in UAE is AED 145,000.