-
$7,700 FeaturedNew Mitsubishi Mirage 2024New Mitsubishi Mirage 2024 FeaturedMitsubishi Mirage Very Clean Car
Explore a wide selection of verified new Mitsubishi Mirage 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Mitsubishi Mirage 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mitsubishi Mirage
Looking for the perfect new Mitsubishi Mirage 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mitsubishi Mirage 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mitsubishi Mirage 2024 starting at an average price of 28,000 AED. Each of our Mirage 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Mirage 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mitsubishi Mirage 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 28,000 - AED 28,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 77BHP |
| Torque | 100Nm |
| Engine capacity | 1.2L |
| Mileage | 21Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 35L |
| Cylinders | 3 Cylinders |
| Length | 3780mm |
| Width | 1665mm |
| Height | 1500mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 235L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 13.9sec |
| Top Speed | 167km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 new Mitsubishi Mirage 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Mitsubishi Mirage 2024 in UAE is AED 28,000.