-
$163,000 PremiumUsed Maserati Gran Turismo 2012Used Maserati Gran Turismo 2012 PremiumMaserati Gran Turismo MC Stradale 1/497
Explore a wide selection of verified used Maserati Gran Turismo 2012 for sale in UAE. Buy and sell used Maserati Gran Turismo 2012 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Maserati Gran Turismo
Looking for the perfect used Maserati Gran Turismo 2012 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Maserati Gran Turismo 2012 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Maserati Gran Turismo 2012 starting at an average price of 595,000 AED. Each of our Gran Turismo 2012 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Gran Turismo 2012 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Maserati Gran Turismo 2012 for you, across UAE.
| Price | AED 595,000 - AED 595,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 490 BHP - 542 BHP |
| Torque | 600 Nm - 650 Nm |
| Engine capacity | 3 L |
| Mileage | 7 Km/L - 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 74 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4966 mm |
| Width | 1957 mm |
| Height | 1353 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 310 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.5 sec - 3.9 sec |
| Top Speed | 302 km/h - 320 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Maserati Gran Turismo 2012 available for sale in UAE.
The starting price of used Maserati Gran Turismo 2012 in UAE is AED 595,000.