-
$184,900 FeaturedUsed Mercedes Benz GLS 600 2023Used Mercedes Benz GLS 600 2023 FeaturedMercedes Benz GLS 600 Maybach -
Used Mercedes Benz GLS 600 2023
Used Mercedes Benz GLS 600 2023Mercedes Benz GLS 600 Maybach - 2023 - Japanese Specs
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz GLS 600 2023 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz GLS 600 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz GLS
Looking for the perfect used Mercedes Benz GLS 600 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz GLS 600 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Mercedes Benz GLS 600 2023 starting at an average price of 649,000. Each of our GLS 600 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GLS 600 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz GLS 600 2023 for you, across UAE.
| Price | 649,000 - 675,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 550BHP |
| Torque | 730Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 90L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 5207mm |
| Width | 2030mm |
| Height | 1850mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 493L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.9sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 used Mercedes Benz GLS 600 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz GLS 600 2023 in UAE is 649,000.