-
Used Mercedes-Benz E300 2011
Used Mercedes-Benz E300 2011 FeaturedMercedes-Benz E300 first owner from the agency, fully loaded
Explore a wide selection of verified used Mercedes-Benz E300 2011 for sale in Sharjah. Buy and sell used Mercedes-Benz E300 2011 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes-Benz E-Class
Looking for the perfect used Mercedes-Benz E300 2011 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes-Benz E300 2011 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes-Benz E300 2011 starting at an average price of 19,500 AED. Each of our E300 2011 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right E300 2011 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes-Benz E300 2011 for you, across Sharjah.
| Price | AED 19,500 - AED 19,500 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 285BHP |
| Torque | 420Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4949mm |
| Width | 1880mm |
| Height | 1480mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 540L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.5sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes-Benz E300 2011 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Mercedes-Benz E300 2011 in Sharjah is AED 19,500.