Explore a wide selection of verified new Ferrari Roma 2023 for sale in UAE. Buy and sell new Ferrari Roma 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ferrari Roma
Looking for the perfect new Ferrari Roma 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ferrari Roma 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ferrari Roma 2023 starting at an average price of 1,015,000. Each of our Roma 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Roma 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ferrari Roma 2023 for you, across UAE.
| Price | 1,015,000 - 1,015,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 620BHP |
| Torque | 760Nm |
| Engine capacity | 3.9L |
| Mileage | 7Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 80L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4656mm |
| Width | 1974mm |
| Height | 1301mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 617L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.4sec |
| Top Speed | 320km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 new Ferrari Roma 2023 available for sale in UAE.
The starting price of new Ferrari Roma 2023 in UAE is 1,015,000.