-
-
-
-
Highly Responsive
$301,400New Ferrari Roma 2025Ferrari Roma Spider | Brand New | GCC Specs with 5 years warranty and 7 years service contract | Latest Ferrari C-
Highly Responsive
-
Explore a wide selection of verified new Ferrari Roma 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new Ferrari Roma 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ferrari Roma
Looking for the perfect new Ferrari Roma 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ferrari Roma 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 3 listings of Ferrari Roma 2025 starting at an average price of 1,100,000 AED. Each of our Roma 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Roma 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ferrari Roma 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 1,100,000 - AED 1,230,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 620BHP |
| Torque | 760Nm |
| Engine capacity | 3.9L |
| Mileage | 7Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 80L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4656mm |
| Width | 1974mm |
| Height | 1301mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 617L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.4sec |
| Top Speed | 320km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 3 new Ferrari Roma 2025 available for sale in Dubai.
The starting price of new Ferrari Roma 2025 in Dubai is AED 1,100,000.